İçeriğe Atla Menüye Atla
Et ve Süt Kurumu

Dünya Veteriner Hekimler Günü Coşkuyla Kutlandı 29 Nisan 2019

Genel Müdürümüz Osman Uzun, Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlama programına katıldı. Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından Ankara'da düzenlenen programın teması bu yıl Dünya Veteriner Hekimleri Birliğince “Aşılamanın Önemi” olarak belirlendi. 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Genel Müdür Yardımcımız Mustafa Sami Cüceloğlu,  bakanlık bürokratları, sektör temsilcileri ve çok sayıda veteriner hekimin katıldığı programda  Türk müziği dinletisi ve TVHB tanıtım filmi gösterimi yapıldı. 

Her yıl Nisan ayının son cumartesi günü kutlanan dünya veteriner hekimler günü kapsamında, Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından Hizmet ve Basın ödülleri sahiplerine verildi. Veteriner Hekimlik mesleğine katkılarından dolayı Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından Genel Müdürümüz Osman Uzun’a plaket takdim edildi.

 ESK 8077

Et ve Süt Kurumunun stant açtığı programda ESK Veteriner Hekimleri hazır bulundu.

ESK 7881 

Programda ayrıca günün anısına düzenlenen İrfan Özüdoğru resim ve karikatür sergisi açıldı.

Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlama Programı Türkiye Jokey Kulübü 75. Yıl Hipodromunda gerçekleşen Dünya Veteriner Hekimler Günü koşusu kupa töreni ile sona erdi.