İçeriğe Atla Menüye Atla
Et ve Süt Kurumu

Bingöl Kombinamız Güneydoğu Kariyer Fuarında

10 Mart 2022

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ‘Yetenek Her Yerde’ temasıyla Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Güneydoğu Kariyer Fuarı'na binlerce öğrenci akın etti.

Güneydoğu Kariyer Fuarına Et ve Süt Kurumu Bingöl Kombina Müdürlüğü stant açarak katıldı. Öğrencilere Et ve Balık Kurumu Markalı meşhur Bingöl Kavurması ikram edilirken, Bingöl Kombina Müdür Yardımcısı Hüseyin Altun ve kombina personeli,  katılımcı gençlere kurum hakkında bilgiler verdi.

10 paydaş üniversite ile Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde, Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda öğrenci ve mezunları, kamu ile işverenlerle buluşturmak amacıyla düzenlenen fuarda yüzlerce stant kuruldu. Fuara akın eden binlerce öğrenci ise hayallerini gerçekleştirmek için yetkililerden bilgiler alarak başvurular yaptı.
Fuarı Elazığ ev sahipliğinde düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Vali Vekili Abdulkerem Abbasoğlu, “Fırat Üniversitesi koordinesi sağlanan, 10 paydaş üniversitemizle beraber kariyer fuarını gerçekleştirmekten şehrimiz adına büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Değerli öğrencilerimize fuar alanında tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, özel sektör temsilcilerimizle beraber staj imkanı, iş olanağı sağlanıyor. Gençlerin yön çizmesi anlamında yapılması gerekenlerle ilgili uzman bir ekip ile beraber 2 gün boyunca ağırlayacağız” dedi.

 Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, “18 fakültesi, 3 yüksekokulu, 4 enstitüsü 9 meslek yüksek okulu ile araştırma üniversitesi olmayı başarmış olan üniversitemiz, eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerinin her aşamasın öğrencilerine kariyer planlama, staj yeri ve iş bulma, danışmanlık gibi konularda hizmet sunmaktadır. İş dünyasıyla yakın ilişkiler kurarak, kariyer odaklı etkinliklere önem vermektedir. Gelişen dünya fırsatlarla dolu olmasına rağmen bu fırsatları yakalamanın ve doğru bir şekilde değerlendirmenin zor olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Böyle bir dönemde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, hem öğrenim hayatları devam eden öğrencilerimizin hem de mezunlarımıza sahip çıkmak için büyük bir görevi üstlenmiştir. İnsan kaynakları ofisi bünyesinde geliştirdikleri kariyer platformu ile gençlerimize gelecekleriyle ilgili kariyer planları oluşturmalarına staj ve iş yeri bulmaların rehberlik etmektedir” şeklinde konuştu.

Güneydoğu Kariyer Fuarı
Güneydoğu Kariyer Fuarı
Güneydoğu Kariyer Fuarı
Güneydoğu Kariyer Fuarı
Güneydoğu Kariyer Fuarı
Güneydoğu Kariyer Fuarı
Güneydoğu Kariyer Fuarı