İçeriğe Atla Menüye Atla
Et ve Süt Kurumu

Kariyer Fuarları Tamamlandı 28 Nisan 2019

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen Kariyer fuarlarının sonuncusu Konya’da düzenlendi. Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen İç Anadolu Kariyer Fuarı İKAF 2019 25-26 Nisan tarihlerinde İç Anadolu Bölgesinde çeşitli illerdeki üniversitelerden  ve liselerden öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Çok sayıda firmanın ve kamu kurumunun stant açtığı fuara Et ve Süt Kurumu da katıldı.  İç Anadolu bölgesinden çeşitli illerden katılan binlerce öğrenciye fuar boyunca Et ve Süt Kurumu faaliyet alanı, istihdam olanakları ve staj konularında bilgi verildi.

Fuarın açılış törenine Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay katıldı. Doç. Dr. Salim Atay konuşmasında “Ülkemizde 20 yıl önce 76 üniversite vardı şu an bu sayı 206’ya çıktı. Yetenek her yerdedir diyerek etkinliklerimizi bu yıl düzenlemeye başladık. İKAF 8. organizasyonumuzdur. İnsanı, toprağı, kampüsü olan mükemmel bir üniversite KTO Karatay Üniversitesi’nde bu programı gerçekleştiriyoruz. KTO Karatay Üniversitesi, değerlerimizin hadis-i şeriflerimizin kampüse yansıdığı bir üniversitedir. İnsan Kaynakları Ofisi olarak 8 aylık süreçte 8’i yurt için 4’ü yurtdışı olmak üzere 12 program düzenledik. Kamu-şirketler ve üniversiteler buradadır. Karşımıza çıkan tüm sorunlara çözüm arıyoruz. Ülkemizde bu farkındalığı hep beraber geliştireceğiz. İşsizlik sadece ülkemizde olan değil en gelişmiş ülkelerde, dünyada küresel bir sorundur. Bu sorununda üstesinden gelebilecek bir gücümüz var, keşfedilecek gençlerimiz var. Gözümüzün gördüğü aklımızın kestiği her şeyi üretiyoruz. Artık teknoloji üreten bir ülkeyiz. Bizlerin görevi yeteneğin her yerde olduğunu, gençlerin hedefledikleri kariyere sahip olabileceklerini göstermek, bu süreçte de onlara yardımcı olmaktır. Türk milleti olarak bir sıkıntı gördük mü o sıkıntıyı önümüze alır ve çözmeye bakarız. Dünya sahnesinde esamesi olmayan ülkelerden himmet beklemeyiz. Yüzyıllardır bu topraklardayız sorunumuz olduğunda da milletimizle birlikte çözeriz.” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından İKAF’19’un açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Katılımcılar, 200’e yakın firma ve kamu kurumunun kampüs alanında açtığı stantları inceleyerek bilgi aldı.
Cumhurbaşkanlığı himayelerindeki bölgesel kariyer etkinliği çevre illerdeki tüm üniversitelerin öğrencilerini sektördeki firmalar ile buluşturdu. Kariyer fuarları ile öğrencilerin iş, staj bulma süreçlerine ve istihdamlarına katkı sağlanması hedefleniyor.