İçeriğe Atla Menüye Atla
Et ve Süt Kurumu

Bakanımız, Et ve Süt Kurumu Yozgat Kombinasını Ziyaret Etti 13 Ekim 2017

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Et ve Süt Kurumu Yozgat Kombinası'nın süt tesislerinin faaliyete geçirileceğini belirtti.

Yozgat'taki programı kapsamında Et ve Süt Kurumu Kombinasını ziyaret eden Bakan Fakıbaba, ESK Genel Müdür V. Ethem Kalın’dan tesisler hakkında bilgi aldı. İnceleme sonrası açıklamada bulunan Bakan Fakıbaba, Yozgatlılara kombinanın süt kısmının da faaliyete geçirileceği müjdesini verdi.

Bakan Fakıbaba, Yozgat'ı gezdiklerini ve güzel örnekler gördüklerini ifade ederek, "Gördüğümüz yerler insanlarıyla beraber, ürettikleri ürünlerle beraber mükemmeldi. Bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Et ve Süt Kurumu Yozgat Kombinası'nın süt kısmının faaliyete geçmesi gereken milli bir servet olduğunu vurgulayan Bakan Fakıbaba, sözlerini şöyle sürdürdü;

 "Burasının faaliyete geçmesinin sözünü verdik, faaliyete geçireceğiz. Yozgatlılardan bir söz aldım, bu tesis işleyecek, atıl durumda kalmayacak. Biz de en kısa zamanda buranın projelerini yaptırıp Yozgat'ımıza bu tesisi kazandıracağız. Yozgat'ta olmaktan çok büyük mutluluk duydum. Çünkü halkı gerçekten çalışkan. Yozgat, inanıyorum 5 yıl içerisinde hiç kimsenin görmediği bir vizyonla tarımda, hayvancılıkta, gıdada, tarıma bağlı sanayide müthiş hamleler yapacak. Bunun için de bakan olarak, bir vatandaş olarak çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum"

İkram edilen Yozgat'ın yöresel yemeklerinden testi kebabının testisini kıran Bakan Fakıbaba'nın inceleme ve ziyaretlerine Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat milletvekilleri Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer de eşlik etti.