İçeriğe Atla Menüye Atla
Et ve Süt Kurumu

ESK Koordinasyon Toplantısında Sözleşmeli Besicilik Modeli Değerlendirildi 10 Ekim 2015

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Kurum Koordinasyon Toplantısı Antalya’da düzenlendi. 8-11 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenen toplantıya ESK Genel Müdürü Kasım Piral, Genel Müdür Yardımcıları Ethem Kalın, Osman Uzun, daire başkanları ve kombina müdürleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada sözleşmeli besicilik modelinin önemine vurgu yapan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral, sözleşmeli alım modellerinin üreticiler için olduğu kadar kurumsal açıdan da avantajları olduğunu söyledi. 2016 yılında sözleşmeli besicilik modelini daha da geliştireceklerini ifade eden ESK Genel Müdürü Piral, “Son yıllarda besicilerimizin büyük ilgi gösterdiği sözleşmeli besicilik modelini daha geniş kitlelere yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Besicilerimize fiyat ve pazar garantisi sunan bu modeli daha etkin hale getirecek şekilde geliştireceğiz. Et ve Süt Kurumu ile sözleşme imzalayan besicilerimizin daha çok para kazanmasını ve daha planlı bir şekilde üretim yapmasını istiyoruz.   Ayrıca  2015 yılında ilk kez başlattığımız ve bugüne kadar büyük mesafe aldığımız küçükbaş hayvancılıkta sözleşmeli besicilik uygulamasını ağırlık vererek sürdüreceğiz. Halkımızın kırmızı et ihtiyacının  küçükbaş eti tüketiminden de karşılanması sektör açısından önem taşımaktadır. Bakanlığımızın önemsediği küçükbaş üretimin arttırılması ve küçükbaş tüketiminin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Kurban bayramı sonrası yurt içi piyasaların değerlendirildiği Kurum Koordinasyon Toplantısında, 2016 yılı fiyat ve alım politikaları, hizmet içi eğitim programları, 2016 yılı fiyat ve alım politikaları, pazarlama stratejileri, aylık dönemsel faaliyet raporları, iş sağlığı ve güvenliği, franchising ve kurum mağazalarının pazarlama konuları ele alındı.