İçeriğe Atla Menüye Atla
Et ve Süt Kurumu

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN SÜT ÜRETİCİLERİNE VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİLERİNE MÜJDE

14 Aralık 2020

BAKAN PAKDEMİRLİ;

"2021 Ocak-Nisan İçin Geçerli 2.80 TL/Lt Çiğ Süt Tavsiye Fiyatına, Bakanlığımızca da Litre Başına 30 Kuruş Destek Verilecek

ESK, Üreticilerin Mağduriyetini Gidermek İçin Pazartesi'den İtibaren İthal ve Yerli Menşeili Karkas Alım Fiyatını Artırıyor"

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Ulusal Süt Konseyi tarafından açıklanan çiğ süt tavsiye satış fiyatına Bakanlıkça verilecek desteği açıkladı. Pakdemirli "Ulusal Süt Konseyi 2021 Ocak - Nisan ayları için geçerli çiğ süt tavsiye satış fiyatını 2.80 TL/Lt olarak açıklamıştır. Bakanlığımızca da aynı dönemde çiğ süt desteği 30 kuruş olarak uygulanacaktır. Böylece, açıklanan bu çiğ süt tavsiye satış fiyatı ve 30 kuruş çiğ süt desteği ile paritenin 1,30'un üzerinde kalmasını sağlamış olacağız" dedi.

ESK, Karkas Alım Fiyatlarını Artırdı

Bakan Pakdemirli, sadece süt üreticileri değil, büyükbaş hayvan üreticilerine de bir müjde verdi.

Piyasalardaki karkas alım fiyatlarının üreticilerimizin büyükbaş hayvan üretim maliyetlerinin altında seyrettiğini belirten Bakan Pakdemirli; "Et ve Süt Kurumu, üreticilerin mağduriyetini gidermek için 14.12.2020 Pazartesi günü itibariyle karkas alım fiyatlarını artırdı; Buna göre, İthal menşeili karkas alım fiyatı 33 KG/TL'den 35 KG/TL'ye; Yerli menşeili karkas alım fiyatı 34 KG/TL'den 36 KG/TL'ye çıkarıldı" dedi. 

 

ANADOLU'DA BUGÜN
ANAYURT
ANAYURT
BURSA HABER
BURSA HAKİMİYET
BURSA HAYAT
BURSA KENT
BURSA SANCAK
BURSA ŞEHİR
BURSA YENİ DÖNEM
DİRİLİŞ POSTASI
DİYARBAKIR MÜCADELE
ERZURUM
GAZETTE
GÜNBOYU
GÜNEYDOĞU EKSPRES
HABER 38
HÜRRİYET
KONYA POSTASI
KONYA POSTASI
KONYA YENİGÜN
MİLAT
MİLLİ GAZETE
SAKARYA YENİ HABER
TAKA
TAKVİM
TİCARİ HAYAT
TİCARİ HAYAT
YENİ AKİT
YENİ MERAM
YENİ ŞAFAK
ZAFER
ZAFER