İçeriğe Atla Menüye Atla
Et ve Süt Kurumu

Sudan Hayvan Kaynakları Bakanı Hafız İbrahim Abdunnebi Genel Müdürümüzü Ziyaret Etti 25 Ağustos 2021

Sudan Hayvan Kaynakları Bakanı Hafız İbrahim Abdunnebi, Et ve Süt Kurumu Sincan Kombina Müdürlüğü Tesislerinde incelemelerde bulundu.

Sudan’ın Ankara Büyükelçisi Adil İbrahim Mustafa Ahmed ve beraberindeki heyetle, Genel Müdürümüz Osman Uzun eşliğinde Kurumumuz Sincan Et Kombinasını ziyaret eden Bakan Abdunnebi,  Kurum faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

ESK Daire Başkanları ve Sincan Kombina Müdürlüğü yetkililerinin hazır bulunduğu ziyarette Sudanlı Bakan ve beraberindeki heyet, Sincan Kombina Müdürlüğü modern tesislerinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Türkiye ile Sudan siyasi ilişkilerinin en üst seviyede olduğunu belirten Sudan Hayvancılık Bakanı Abdunnebi, bu ilişkilerin ticari yatırımlar şeklinde değerlendirilmesini arzuladıklarını dile getirdi. Sudanlı Bakan Ülkesinin hayvancılık alanında yapılacak yatırımları teşvik edici politikalar uyguladıklarını, hayvancılık projelerini ve  laboratuvarlar,  karantina merkezleri gibi hayvancılıkla ilgili önemli  altyapıları geliştirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Heyet, Sincan Kombina Müdürü Hüseyin Erol eşliğinde kesimhane tesislerini gezerek çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.