Genel Müdürümüz Ethem Kalın; “Et ve Süt Kurumu 65. Yılında da Sektörün Hizmetinde” 02 Ekim 2017

Et ve Süt Kurumu Genel Müdür V. Ethem Kalın, Erzurum ve Bingöl Kombinalarını  ziyaret etti.

30 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihlerinde Erzurum ve Bingöl Kombinalarını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz Ethem Kalın, Kombina Müdürleri ve çalışanlarla biraraya gelerek kombinaların faliyetleri hakkında bilgi aldı.

Kombina ziyaretinde yaptığı konuşmada,  Et ve Süt Kurumunun 65 yıllık birikimi ve tecrübesi ile hayvancılık sektöründe öncü kuruluş rolü üstlendiğini hatırlatan Genel Müdürümüz,  1 Ekim 1952 tarihinde kurulan Et ve Süt Kurumunun bugün 65. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

ESK Genel Müdür V. Ethem Kalın konuşmasında, “Et ve Süt Kurumu, merhum Adnan Menderes’in 1952 yılında temelini attığı ve 65 yıldır ülkemiz hayvancılığının gelişmesinde öncü olan Et ve Balık Kurumunun mirasçısı ve devamıdır.  Bu köklü kuruluşumuz ülkemiz hayvancılığının ve et sektörünün bugünkü modern yapıya dönüşümüne çok ciddi katkılar sağlamıştır. Bir taraftan ülkemiz et sektörünün modernizasyonuna öncülük ederken diğer taraftan da besicilerimize fiyat ve pazar garantisi sunarak onların güvencesi olan Kurumumuz, besiciler açısından da sürdürülebilir hayvancılığın teminatı olmuştur.

2013 yılında et, süt ve balık piyasalarında düzenleyici ve destekleyici faaliyetlerini sürdürebilmek amacıyla Et ve Süt Kurumu adı altında yeniden yapılandırılan Et ve Süt Kurumu, ülkemiz hayvancılığı, üreticilerimiz ve tüketicilerimiz için bir marka, bir değerdir. Bu değeri yaşatmak ve daha da güçlendirmek için Et ve Süt Kurumu ailesi olarak canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.